Cornell University - Graduate and Professional Student Assembly

First Name Last Name NetID Uid Membership Type - Role
Ethan Call erc223 14069 Voting Member - Master of Industrial and Labor Relations Representative
Katherine Masters kam497 14068 Voting Member - Masters Student Representative
Karina Beras kb283 14066 Field Member - Anthropology
Hannah Bidigare-Curtis hnb34 14064 Field Member - Design & Environmental Analysis
Sara Downs srd96 14062 Field Member - Biochemistry, Molecular & Cell Biology
A. P. D. G. Everett ae434 14061 Voting Member - Masters Student Representative (ENG)
Catherine Kagemann chk63 14055 Field Member - Genetics, Genomics, and Development
Wendy Treat wgt2 14042 Assembly Manager - Senior Coordinator, Office of the Assemblies
Cristina Hung ch567 14041 Field Member - Romance Studies
Isabel Choisnowski imc37 14040 Field Member - Germanic Studies
Jason Ludwig jdl328 14039 Field Member - Science and Technology Studies
Nicole Johnson nmj38 14038 Field Member - Mathematics
Kathleen Smith kts57 14037 Field Member - Applied and Engineering Physics
Griffin Berlstein glb84 14036 Field Member - Computer Science
Kiran Tomlinson kt592 14035 Field Member - Computer Science
Camillo Stubenberg css295 14032 Field Member - Developmental Sociology
Casey Silver crs376 14031 Field Member - Applied Economics and Management
Taylor Tejeda tnt52 14030 Voting Member - Vice President for Communications
Dinghuan Wang dw595 13991 Voting Member - Cornell Law School Representative
Amanda Cirillo ac2878 13990 Voting Member - Cornell Law School Representative
Elmer Li zl685 13989 Field Member - Policy Analysis and Management
Felicia Setiono fjs66 13988 Field Member - Nutritional Sciences
Elias Beltran ejb327 13987 Field Member - Comparative Literature
Lindsay Fennell lff39 13986 Field Member - Entomology
Tianyi Shou ts833 13985 Field Member - Comparative Literature
Mark Mandych mam833 13984 Field Member - Germanic Studies
Chloe Siegel css293 13983 Field Member - Plant Pathology and Plant-Microbe Biology
Jeremy Faulk jdf269 13982 Field Member - Design & Environmental Analysis
Jeremy Faulk jdf269 13982 Voting Member - Social Sciences Representative
Marisol Valverde mpv34 13980 Field Member - Ecology and Evolutionary Biology
Ji Hyun Jeong jj639 13979 Field Member - Information Science
Megan Sawey mes476 13978 Voting Member - Social Sciences Representative
Megan Sawey mes476 13978 Field Member - Communication
Trevor Cross tsc85 13977 Field Member - Microbiology
Catie Ball cjb356 13975 Field Member - Astronomy and Space Studies
Christa Deneault cd576 13974 Field Member - Economics
Megan Gelsinger mlg276 13973 Field Member - Social Sciences
Megan Gelsinger mlg276 13973 Voting Member - Social Sciences Representative
Alex Ogbonna aco46 13924 Field Member - Plant Breeding
George Stack gms252 13923 Field Member - Plant Breeding
Alejandra Rodriguez Jaramillo ar2367 13810 Field Member - PPMB/SAGES
James Baker jtb243 13765 Ex-Officio Member - Student-Elected Trustee (Undergraduate)
Alicia Sontag aas428 13744 Voting Member - Cornell Law School Representative
Sean Kim bk525 13615 Field Member - Mechanical Engineering
Cody Duell cjd259 13605 Voting Member - Physical Sciences Representative
Kristen Esannason ke236 13601 Voting Member - College of Veterinary Medicine Representative
Abby Woods aew242 13600 Voting Member - College of Veterinary Medicine Representative
Victoria Kasonde vjk22 13593 Voting Member - Vice President for Internal Operations
Ashlynn Lee aml436 13559 Assembly Manager - Clerk of the Assembly
Kasey Laurent kml287 13517 Voting Member - Physical Sciences Representative
Andrew Hubble ahh92 13515 Field Member - Biological and Environmental Engineering
Sam Bosco sfb42 13512 Field Member - Horticulture
James Bogdanowicz jpb387 13510 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative
Logan Kenney lrk74 13450 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative
Casey Ching cc2623 13439 Field Member - Civil and Environmental Engineering
Doga Yucalan dy285 13436 Voting Member - Physical Sciences Representative
Paul Vinhage pav47 13430 Voting Member - Arts & Humanities Representative
Madeleine Keefe mrk258 13419 Voting Member - Life Sciences Representative
Jeff Pea jtp239 13415 Field Member - Biological and Biomedical Sciences
Jeff Pea jtp239 13415 Ex-Officio Member - Graduate/Professional University Assembly Representative
Leo Louis lvl24 13354 Voting Member - Life Sciences Representative
Lucas Smith ls678 13324 Ex-Officio Member - Student Assembly Liaison to the GPSA
Arielle Johnson arj66 13298 Field Member - Plant Biology
Arielle Johnson arj66 13298 Voting Member - Life Sciences Representative
Michael Daly mrd257 13211 Voting Member - Social Sciences Representative
Andy Barrientos-Gomez alb445 13048 Chair - President
Nathan London nl478 13045 Voting Member - Physical Sciences Representative
Hayden Waller whw84 12937 Field Member - Neurobiology and Behavior
Jaron Kent-Dobias jpk247 12875 Field Member - Physics
Bryce Lipinski bml225 12749 Field Member - Chemistry and Chemical Biology
Jaewon Sim js2689 12689 Ex-Officio Member - Student-Elected Trustee (Undergraduate)
Alexa Cohn arc326 12601 Voting Member - Executive Vice President
Eszter Otott-Kovacs eo264 11828 Ex-Officio Member - Chair of the Graduate and Professional Student Assembly Finance Commission
Alex Loiben aml372 11596 Ex-Officio Member - Counsel
Eugene Law epl49 11506 Field Member - Soil and Crop Sciences
Margaret Jodlowski mcj47 11351 Field Member - Applied Economics and Management (inactive as of 10/28/2019)
Rebecca Harrison rah288 11236 Voting Member - Arts & Humanities Representative
Gina Giambattista ggc9 11155 Assembly Manager - Director, Office of the Assemblies